Ankara Anlaşması Tercümesi

Ankara Anlaşması Tercümesi

Ankara Anlaşması 1963 yılında Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Luxemburg ve Türkiye arasında imzalanmış oldukça değerli bir sözleşmedir. Bu sözleşme ile bugün Avrupa Birliği olarak anılan yapı ile ilişkilerini başlatan Türkiye, bu anlaşma ile pek çok avantajın da sahibi olmuştur. Anlaşma imza edildikten sonra Türkiye ve İngiltere arasında kurulan çok özel bir iş birliği sayesinde 1963 yılı itibarı ile Türk vatandaşları İngiltere’ye çalışma amacı ile göç etme şansına sahip oldu.

Türkiye’den İngiltere’ye giden ve burada vatandaşlık alma hakkı dahi kazanma şansı yakalayan Türkler için maalesef bu sözleşmenin sonuna geliniyor. Çünkü İngiltere, AB’den ayrıldı ve 31.12.2020 itibarı ile Ankara Anlaşması’nın İngiltere üzerindeki bağlayıcılığı da ortadan kalkacak. Bu nedenle Türkiye’den İngiltere’ye göç etmek ve burada yaşamak isteyenler için vakit kaybetmeden başvuru yapmak gerekiyor. Peki, süreç nasıl işliyor? Pierid Tercüme olarak size bütün süreci açıklıyoruz!

Ankara Anlaşması’na Kimler Başvurabilir?

Ankara anlaşması tercümesi son dönemin en çok konuşulan konularından bir tanesi olurken başvuru yapacak kişiler için aranan şartların da çok merak edildiğini vurgulamak gerekir. Siz de İngiltere’de iş kurmak ve Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’ye yerleşmek istiyorsanız aşağıdaki şartları yerine getirdiğinizden emin olmalısınız!

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İş kuracağı alanda yeterli sermayeye sahip ve teknik açıdan donanımlı olmak,

Bu şartları sağlıyor ve İngiltere’de yaşamayı çekici buluyorsanız hemen Ankara Anlaşması kapsamında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Anlaşması Tercümesi Neden Gerekli?

Ankara Anlaşması kapsamında başvurunuzu gerçekleştirirken şartları sağlıyor ve başvuru evrakını da tamamladıysanız sadece Ankara Anlaşması tercümesi hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Bunun temelinde ise başvurunun İngiltere’ye yapılıyor olması önem taşır. İngiltere’deki kurumların başvurunuzu ele alarak onay/ret durumunu açıklığa kavuşturmanız gerekecektir.

Tercüme alanında en başarılı seçeneklerden yararlanmak adına Pierid Tercüme ayrıcalıklarını tercih edebilirsiniz. Uzman tercüman kadrosu ve alanının en iyileri ile iş birliği yapmak sizin için de çok büyük bir ayrıcalık olacak!

Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye Gidenler Başka Bir İşte Çalışabilir mi?

Ankara Anlaşması çerçevesinde İngiltere’ye gidiyorsanız ve burada kendi işinizi kuracaksanız başka bir işte çalışma konusunda ciddi kısıtlamalar vardır. Bu nedenle İngiltere’de iş kurduktan sonra 4 yıl boyunca bu işi devam ettirme taahhüdü verirsiniz. Yani 4 yıl boyunca herhangi başka bir işte çalışmanız anlaşma kapsamından çıkışa neden olacağından ‘deport’ edilmenize yol açabilir.

Ankara Anlaşması ile Ailenizi İngiltere’ye Götürebilir misiniz?

Ankara Anlaşması ile ailenizi de İngiltere’ye götürecekseniz her bir birey için başvuru yapmak gerekecektir. Bu anlamda Ankara Anlaşması tercümesi ihtiyaç duyacağınız en önemli konu olacaktır. Bu denli önemli bir konuda ise Pierid Tercüme ayrıcalıklarını yaşamak adına hemen harekete geçebilirsiniz. Size sadece kaliteyi değil uygun fiyatlı hizmetleri de vaat ediyoruz!

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!