Çeviri Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Hayatın bir noktasında, birçok farklı nedenden ötürü bir çeviriye ihtiyacınız olabilir. Belki üniversite için bilimsel bir makaleye erişmen gerekiyor, ama anlamadığın bir dilde yazılmış. Ya da belki yurtdışında bir iş arıyorsunuz ve yeminli bir tercüman tarafından çevrilecek bazı belgelere ihtiyacınız var. Ayrıca yabancı bir şirketle bir anlaşma yapabilir ve Brezilya’da yasal etkisi olması için tercüme edilmesini isteyebilirsiniz. Farklı durumlarda bir Çeviriye İhtiyacınız Olabilir Ve Belgeyi Kendi Başınıza Çeviremiyorsanız, Özellikle Yeminli Çeviri durumunda, süreçte yer alan dillerde uzmanlaşmış profesyonel bir çevirmene ihtiyacınız olacaktır. Bu hizmet, profesyonel bir hizmet olduğu için elbette belirli bir ücret ödemeniz gerekir Pierid Tercüme olarak sizlere en kaliteli tercüme hizmetlerini birbirinden uygun fiyatlar ile sunuyoruz.

Çeviri de Fiyatı Belirleyen Unsurlar

Genellikle, bir çeviri işi sayfaya göre tahmin edilmez çünkü her sayfadaki metin miktarı kullanılan yazı tipi boyutuna, resim sayısına, sayfa kenar boşluklarına, boşluklara vb. Bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bir çeviri işi karakterler, kelimeler veya belirli standartla tahmin edilir.

Karakter Bazında Fiyat

Bazı çevirmenler, bir belgedeki karakter sayısına göre boşluklu veya boşluksuz ücret almayı seçerler. Bu yöntem, karakter sayısı Microsoft Word’de (örneğin “Gözden Geçirme” sekmesi, “Kelime Sayısı” seçeneği) veya çevrimiçi kelime sayımı programlarında kolayca doğrulanabildiğinde en çok dijital belgeler için önerilir.

Standart Sayfaya Göre Fiyat

Karakter bazında alınan fiyat sentlerin kesirlerine karşılık geleceği için, bu yöntem tek başına kullanılmaz ve başka bir seçenek standart sayfa başına ücretlendirme olacaktır.

“Standart sayfa” ifadesi basılı gazetelerden gelir ve bir yayının tek sütunu anlamına gelir. Günümüzde, çevrimiçi okuma ve dijital gazetelerde, bu terim artık bu anlamda kullanılmıyor ve şimdi bir çevirmen tarafından belirli sayıda satır veya karakterle yazılan bir kâğıda karşılık geliyor. Genel olarak, bir edebi çeviri için standart bir sayfa, her biri 70 karakter içeren 30 satırdan oluşur; bu 2.100 karaktere eşdeğerdir (boşluklar dahil). Yeminli çeviri için standart bir sayfa genellikle her biri 50 karakterden oluşan 25 satırdan oluşur; bu yaklaşık 1.250 karaktere eşdeğerdir (boşluklar da dahil).

Sonuç olarak, çevirinin türüne bağlı olarak her 2.100 veya 1.250 karakter için belirli bir fiyat tahsil edilecektir. Bu fiyata tercüman veya tercüme bürosuna danışılmalıdır. Standart bir sayfadaki karakter sayısı çevirmenden çevirmene değişebilir.

Hesaplamak için, belgenizdeki karakter sayısını bulun (Microsoft Word’de, “Gözden Geçir” sekmesine gidin ve “Kelime Sayısı”na tıklayın) ve standart sayısını öğrenmek için standart sayfa başına karakter sayısına bölün. Bundan sonra, standart sayfa sayısını her standart sayfa için alınan fiyatla çarpın.

Çeviri fiyatını hesaplamak için standart bir sayfa kullanmak, bir sayfa kullanmaktan daha doğrudur çünkü standart bir sayfa, resimler, büyük yazı tipi boyutları veya boşluklar gibi çevrilecek gerçek metin miktarı hakkında yanlış bir izlenim verebilecek öğeler içermez. Bu öğeler, sayfa bazında ücretlendirilirse çeviriyi daha pahalı hale getirebilir.

Kelimelere Göre Fiyat

Bir çevirinin fiyatını kelime sayısına göre tahmin etmek de mümkündür. Bu yöntem diğerlerine benzer. Belgenizdeki kelime sayısını bulun (Microsoft Word’de “İncele” sekmesine gidin ve “Kelime Sayısı”na tıklayın) ve bu sayıyı her kelime için alınan fiyatla çarpın.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme