Hukuki Tercüme

Hukuki Tercüme Nedir?

Hukuki tercüme; hukuki metinlerin, belgelerin ya da makalelerin tercümesi için sunulan bir tercümanlık hizmetidir. Bu belgeleri; mahkeme kararları, uygunluk belgeleri, tanık ifadeleri, sözleşmeler, uzman raporları, patentler, mülkiyet belgeleri, yıllık raporlar, hakem kararı, pazarlama ve satış sözleşmeleri, kanunlar ve yönetmelikler, beyanname, vekâletnameler şeklinde sıralayabilmek mümkündür. Hukuki metinler oldukça resmi ve ağır metinler olduğu için bu alanda yapılan tercümelerin oldukça titizlik ile gerçekleştirilmesi ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde metinlerde yazılanların dışına çıkılabilir ve evrak resmiyetini yitirebilir. Çünkü hukuki metinlerde kesin ve kati yasal ibareler yer alabilmektedir. Bu ibarelerin yerine eş anlamlı bir sözcüğün kullanılması ya da farklı bir kelime ile ibarenin anlamının değiştirilmesi çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Peki, oldukça hassas bir hizmet olan bu hukuki tercümeleri yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? İşte cevapları…

Hukuki Tercümenin Önemi ve Hukuki Tercüme Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hukuki tercümelerin tercüme büroları için en büyük önemi belgede ya da metinde herhangi bir yanlışlık olması durumunda hatanın tercüme bürosunun ya da tercümanın sorumluluğunda olmasıdır. Çünkü bu tercüme türü resmi bir evrak niteliğindedir ve yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilir. Bu nedenle hukuki tercüme esnasında çok daha dikkatli ve titiz davranılması gerekmektedir. Kişilerden herhangi bir talep gelmediği takdirde hukuki metinlerde herhangi bir ekleme, çıkarma ya da değişiklik yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca tercümanların hem kaynak dildeki hem de hedef dildeki hukuki kavramları, terimleri ve literatürü iyi bilmesi de hukuki metinlerin en doğru şekilde tercüme edilmesi için gerekli noktalardan bir tanesidir.

Pierid Translation ile Hatasız Hukuki Tercüme Hizmeti

Pierid Translation olarak bünyemizde hukuki tercüme alanında tecrübeli ve hem kaynak dilde hem de hedef dilde oldukça bilgili tercümanlar bulundurmaktayız. Hukuki tercümenin, terminolojik olarak hassasiyet ve titizlik gerektiren bir hizmet olduğunu biliyor ve sizlere bu doğrultuda en kaliteli hukuki tercüme hizmetini veriyoruz. Eğer siz de hukuki tercüme hizmetimiz ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme