Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme, resmi kurum ya da kuruluşlara teslim edilecek evrakın tercümesi için başvurulan bir tercüme türüdür. Yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilen bu tercüme türünde tercümanın hedef dilde ve kaynak dilde yeterli eğitimi almış ve uygun şartlar altında yemin etmiş olması gerekmektedir.

Bazı kurum ya da kuruluşların tercümenin doğruluğundan emin olabilmek için yeminli tercüme isteyebilirler. Çünkü yeminli tercümede metnin altında tercümanın imzası ve kaşesi bulunur. Böylelikle metinden tamamen yeminli tercüman sorumlu hale gelir. Yeminli tercümenin özellikle resmi evraklarda tercih edilmesinin sebebi de budur.

Günümüzde çeşitli metinlerin çevirisi için hem yeminli hem de yeminsiz tercüme hizmetleri sık sık tercih edilmektedir. Ancak bu iki tercüme arasında bazı farklar bulunmaktadır. Bu iki tercüme türünün arasında bulunan farklar da kişilerin hangi tercüme türü ile ilgili hizmet alacağını belirler. Peki, kişilerin hangi tercüme türüne ihtiyacı olduğunu belirleyen bu temel farklar nelerdir?

Kişiler Neden Yeminli Tercümeyi Tercih Etmelidir?

Yeminli tercüman; adli sicili temiz, yeterli dil eğitimini tamamlamış ve noter ya da mahkeme huzurunda yemin etmiş tercümanlardır. Yeminsiz tercüman ile aradaki en temel fark ise yeminsiz tercümanın herhangi bir noter ya da mahkeme huzurunda yemin etmemiş olmasıdır. Bu durum yeminsiz tercümanın resmi belgelerin tercümesini yapmasını engellemektedir. Çünkü resmi belgelerde tercümeyi kimin yaptığı ve bu sorumluluğun kimin üzerinde olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Yeminsiz tercümanların böyle bir sorumluluğu yoktur. Eğer resmi bir kuruma, okula ya da kuruluşa herhangi bir evrak teslim edecekseniz bu evrakın tercümesinin yeminli tercüman tarafından yapılması gerekir. Böylelikle ortaya çıkacak bir hatada hatanın sorumlusu belli olur.

En Güvenilir Yeminli Tercüme Hizmeti

Tercüme hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tercüme bürosunun güvenilir olup olmadığıdır. Pierid Translation olarak sizlere en güvenilir yeminli tercümanlar yardımı ile yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz. Evraklarınızı en doğru şekilde ve herhangi bir ekleme ya da çıkarma yapmadan size teslim etmekteyiz. Eğer sizin de yeminli tercüme ya da diğer tercüme türleri ile ilgili bir hizmete ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme