Teknik Tercüme

Teknik Tercüme Nedir?

Teknik tercüme, adından anlaşıldığı üzere teknik, bilimsel verileri ve kelimeleri içeren metinlerin tercüme edilmesi anlamına gelir. Teknik tercüme oldukça tecrübe, bilgi, dikkat ve araştırma isteyen bir tercüme türüdür. Çünkü teknik metinlerde kullanılan dil diğer metin türlerine göre daha ağır ve bilimsel terimler içerir. Bu tarz metinlerin ise gündelik ya da resmi metinlere göre tercüme edilmesi daha zordur. Ayrıca teknik metinler hayati önem taşıyabilmektedir. Bilimden teknolojiye, fizikten kimyaya, bilgisayardan makineye pek çok alanda metinlerin tercümesi teknik tercüme ile mümkündür. Biz de Pierid Tercüme olarak müşterilerimize en kaliteli ve en güvenilir teknik tercüme hizmeti vermekteyiz Peki, teknik tercüme hizmetimizin genel kapsamı nedir?

Teknik Tercüme Hizmetimizin Kapsamı

  • Teknik kataloglar, ithalat ve ihracat yazışmaları, mimari yapılar ile ilgili metinler
  • Elektronik cihazların kullanım kılavuzları, motorlu cihazların kullanım kılavuzları
  • İlaç prospektüsleri
  • Fizik, kimya, biyoloji gibi bilimler ile ilgili yazılan metinler
  • Tarım ve gıda mühendisliği, tekstil mühendisliği, çevre mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi mühendislik alanları ile ilgili metinler

Yukarıda belirttiğimiz tüm bu metinlerin tercümesi, teknik tercüme hizmeti kapsamında yapılmaktadır.

En Kaliteli Teknik Tercüme Hizmeti

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi teknik metinlerin çok daha dikkatli bir şekilde tercüme edilmesi gerekmektedir. Teknik tercümenin anlaşılır ve net cümleler kullanılarak, yorum katılmadan, eş anlamlı sözcükler kullanılmadan, teknik kelimeler kullanılarak tercüme edilmesi gerekir. Bu da ancak kaliteli bir tercüme bürosu ve tercüman ile mümkündür.

Uzmanlık gerektiren teknik metinlerinizi analiz ediyor ve sektörde çeşitli araştırmalar yaparak en doğru şekilde tercüme ediyoruz. Metinlerin analiz edilmesi tercümedeki en kilit noktadır. Metinlerde verilmek istenen asıl mesaj kavranarak bu mesajı karşılayacak en doğru kelimeler kullanılarak tercüme yapılır. Teknik tercüme hizmetimiz esnasında sizin istediğiniz dışında herhangi bir çıkarma, ekleme ya da değişiklik yapılması söz konusu değildir. Bu nedenle teknik metinlerinizin çevirisini güvenle Pierid Translation’a teslim edebilirsiniz. Teknik tercüme ve diğer tüm tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme