Tıbbi Tercüme

Tıbbi Tercüme

Tıbbi ya da medikal tercüme, tıp alanında yazılan her türlü metin, makale, rapor ve araştırmaların tercüme edildiği bir tercümanlık hizmetidir. Tıbbi tercümelerde diğer spesifik tercüme türlerinde olduğu gibi tercümanın bu alanda uzman ve teknik bilgiler konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Tercümanın tıbbi terimlere ve kavramlara hakim olması tıbbi tercümelerin en hızlı ve en kaliteli şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Tıbbi tercüme esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri herhangi bir anlam değişikliğinin meydana gelmemesidir. Bu anlam değişikliği ufak bir yazım hatası ya da bir kelimenin yerine benzer kelimenin kullanılması ile meydana gelebilmektedir. tüm bunların dışında kaliteli bir tıbbi tercümenin gerçekleştirilebilmesi için tercümanın güncel konuları takip etmesi ve bu alandaki bilgilerini sık sık tazelemesi gerekmektedir. Peki, tıbbi tercümenin kapsamı nedir?

Tıbbi Tercümenin Kapsamı

 • Tıbbi belgeler; araştırma ve raporların çevirileri
 • Çocuk sağlığı medikali, kadın doğum, ortopedi, anestezi, dahiliye, kardiyoloji, endoskopi gibi tıp alanları ile ilgili yazılan her türlü makale
 • Hasta föylerinin çeviri
 • Prospektüs çevrileri
 • Tıp bilimi alanında yapılan araştırmaların çevirileri
 • Patoloji raporlarının çevirisi
 • Reçetelerin ve sağlık raporlarının çevirisi
 • Uzman doktor raporlarının çevirisi
 • Tıp ve eczacılık alanında yapılan tez çevirileri
 • Hastane ve eczane gibi medikal kuruluşların tanıtım metinlerinin çevirisi
 • Tıbbi metinlerin çevirileri
 • Bitkisel ve organik ürünlerin tanıtım metinlerinin çevirisi
 • Tıbbi ürünlerin lisanslarının çevirisi
 • İlaç tescil belgelerinin çevirileri
 • Klinik deneylerin raporlarının çevirileri
 • Diş hekimliği alanındaki raporlar ve metinlerin çevirisi

Tüm bu alanlarda yapılan çeviriler tıbbi tercüme hizmeti adı altında gerçekleştirilmektedir.

En Profesyonel Tıbbi Tercüme Hizmetimiz

Eğer tıbbi tercüme alanında hizmet almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Tıbbi tercüme alanında uzman kadromuz ile müşterilerimize en kaliteli ve en doğru tıbbi tercüme hizmetini vermekteyiz. Tıbbi tercüme alanında tercümanlık hizmeti verecek kişinin Latince ile ilgili bilgisi olması ya da Latinceyi iyi derecede biliyor olması gerekmektedir. Çünkü tıbbi metinlerin içerisinde pek çok Latince kelimeye rastlamak mümkündür. Eğer tercüman bu konuda deneyimli ise ortaya hatasız bir metin çıkacaktır. Tıbbi tercüme hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme