Diploma Tercümesi Nedir?

Diploma Tercümesi Nedir?

Diploma tercümesi son yıllarda ülkemizden yurtdışına eğitim görmeye gitmek isteyen öğrenci sayısında ciddi derecede bir artış yaşanması ile ortaya çıkmış bir hizmettir. Ülkemiz eğitim konusunda her geçen gün daha da gelişmiş bir pozisyon elde etmesi ile dünyanın en önemli üniversitelerinde eğitim görecek daha fazla öğrenci yurtdışı gitme hayali taşımaya başlamıştır. Prosedür ülkeden ülkeye veya üniversiteden üniversiteye değişkenlik gösterse de öğrencilerin talep ettiği temel hizmet diploma tercümesi olmuştur. Bu anlamda Pierid Tercüme olarak öğrencilere katkı sağlamayı ve Türk eğitiminin en büyük destekçisi olmayı hedefliyoruz.

Diploma tercümesi klasik bir tercümeden çok farklıdır. Çünkü bir belge özelliği taşıması nedeniyle tercüme sırasında herhangi bir hatanın yapılmaması ve tercümenin yeminli tercümanca onaylanarak aslı gibi resmi bir nitelik kazanması gerekir.

Diplomalar Neden Yeminli Tercüme ile Çevrilmeli?

Diplomaların neden yeminli tercime ile çevrilmesi gerektiği pek çok öğrenci tarafından merak edilen ve sorulan bir sorudur. Zira yeminli tercüme normal tercümeye nazaran hem bulması zor hem de fiyatı daha yüksek bir hizmettir.

Pierid Tercüme olarak tecrübeli çevirmenlerimiz ile yeminli tercümede kaliteli bir hizmet sunuyoruz. İşte sizlere diploma tercümesi alanında verdiğimiz hizmetin aşamaları!

Pierid Tercüme Bürosuna başvuran bireylerin taleplerini doğru bir şekilde algılayarak tercümenin ne amaçla kullanacağını tespit ediyoruz. Zira tercümenin kalitesi kullanım amacına uygun bir şekilde tercüme edilmesi ile doğrudan ilgilidir. Bu aşamadan sonra belgeler üzerinde bir ön inceleme gerçekleştiren çevirmenlerimiz titizlikle tercümeye başlar. Tercüme süreci tamamlandıktan sonra ‘proofreading’ adı verilen ve Türkçe’de son okuma olarak bilinen uygulama sayesinde tercümedeki hatalar ortadan kaldırılır. Bu aşamanın ardından yeminli tercüman sıfatına sahip bir tercüman çeviriyi kontrol edip onaylar. Onay esnasında tarih, imza ve isim soy isimin yazılması çok önemlidir. Çünkü diploma çevirisinde ortaya çıkacak hatalardan kaynaklı sorunları üstlenecek kişi yeminli tercümandır. Bu imza ile tercüman bir hata olmadığını olsa dahi doğrudan kendisinin sorumlu olduğunu belirtir. Onay aşamasından sonra tercüme bireylere teslim edilerek iş tamamlanmış olur.

Diploma Çevirisi Fiyatları

Diploma çevirisi yaptırmak isteyen insanların merak etiği ve araştırdığı konuların başında gelir. Pierid Tercüme olarak hem kaliteli hem de uygun fiyatlı çeviriler teslim eder. Bu anlamda tercüme büromuzdan alacağınız hizmetlerde bütçenizin çok zorlanmayacağından emin olabilirsiniz.

Pierid Tercüme ve Diploma Tercümesi

Diplomanızı tercüme ettirerek yurtdışındaki eğitim hayalinize yelken açmak istiyorsanız ilk adımı bizlerle atabilirsiniz. Yetenekli ve dil bilgisi konusunda oldukça başarılı tercümanlarımızla sizlere kalitenin yanında hız ve sıfır hatalı bir iş vaat ediyoruz. Tercüme yaparken gösterdiğimiz özenle işimize gösterdiğimiz hassasiyeti ortaya koyuyoruz. Diploma tercümesi ile ilgili öğrenmek istediğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmayı bekleyen tercümanlarımız hizmet almasanız dahi sizlere yardımcı olmayı amaçlar.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme