Ehliyet Tercümesi

Ehliyet Tercümesi

Ehliyet tercümesi; araç kullanmak üzere sürücü belgesi almış bireylerin bu sürüce belgesini başka ülkelerde kullanabilmeleri için yapacakları başvurularda kullanabildikleri çeviri hizmetidir. Üstelik sadece araç kullanma niyeti ile değil kimlik belgesi yerine de kullanılabilecek özellikte olan ehliyet resmi diğer başvurularda da kullanılabilir.

Ehliyet çevirisi resmi bir belge üzerinde gerçekleştirildiğinden bu çeviri esnasında herhangi bir hata veya eksiklik istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle tercümenin ciddiyetle gerçekleştirilmesi gerekir. Pierid Tercüme olarak dünyanın hemen her dilinde tercüme imkanı sunmamızın yanı sıra ehliyet tercümesi gibi çok önemli alanlarda gösterdiğimiz hassasiyet ile zaman kaybı yaşamadan işlemlerinizi tamamlamanıza olanak sağlıyoruz.

Ehliyet Tercümesini Kimler Talep Eder?

Ehliyet tercümesi hem yurtdışından ülkemize gelen yabancıların hem de ülkemizden yurtdışına gidecek vatandaşlarımızın talep ettiği hizmetlerden bir tanesi olarak ifade edilebilir. Bu tercüme çeşidinde tamamen yeminli tercüme kullanılır. Zira ehliyet, diploma ve resmi evrakın çevrildikten sonra çevirinin geçerlilik kazanabilmesi yeminli tercüman ve noter onayı gibi aşamalarla mümkün hale gelir. Siz de yurtdışından gelen bir yabancı veya Türkiye’den yurtdışına gidecek bir Türk vatandaşıysanız Pierid Tercüme farkı ile ehliyet çevirilerinizi yaptırarak kaliteli hizmetlerle buluşabilirsiniz. Peki, önemi itibariyle hassas bir alan olan ehliyet tercümesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir? Gelin hep birlikte bunlara bir göz atalım!

Ehliyet Tercümesi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Resmi evrak kapsamında değerlendirilen ehliyet; tercüme edilirken özünden koparılmadan çevrilmelidir. Burada yapılacak en ufak bir hata tercümenin baştan yapılmasına ve hatta başvurunuzun reddedilmesine dahi neden olabilir. Daha detaylı ifade etmek gerekirse;

  • Ehliyet çevirisinde isim ve soy isim gibi detaylar asılları ile bire bir olmalıdır. Okunuş ve yazılışları farklı olan yöresel isimlerin yanlış yazılması çok karşılaşılan hatalardan bir tanesidir.
  • Ehliyet sınıfları ülkeden ülkeye değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle tercümanın sınıf gibi detayları dikkatle değerlendirmesi önerilir.
  • Ehliyet üzerinde doğum, veriliş, son kullanma gibi tarihler barındıran bir belgedir. Bu belgedeki tarihlerin gün, ay, yıl şeklinde mi yazıldığı yoksa ay, gün, yıl sıralaması ile mi yazıldığına dikkat edilmelidir.

Yukarıda sıralanan noktalara dikkat edildiğinde herhangi bir problemle karşılaşılmadan ehliyet tercümesi tamamlanmış olur.

Pierid Tercüme ile Hatasız Ehliyet Tercümesi

Ehliyet çevirisini alma amacınız ne olursa olsun Pierid Tercüme işine verdiği önem nedeniyle dikkat ve özeni ön planda tutar. Teslim ettiği her tercümede hatasız ilkesini göz önünde bulunduran tercüme büromuz şu ana kadar hiç olumsuz geri dönüş almaması ile alanının en iyisi olduğunu kanıtlar. Ehliyet gibi gizli kalması oldukça önemli resmi evrakın gizliliği için maksimum çabayı sarf eden tercüme büromuz ehliyet tercümesi ve talep ettiğiniz diğer pek çok tercüme çeşidini uygun fiyatlarla almanıza yardımcı olur. Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme