Sözleşme Çevirisi

Sözleşme Çevirisi

Yeni bir iş birliğine adım atarken veya bir satış sözleşmesi yaparken sözleşme çeviri ihtiyacı duyacağınız hiç aklınıza gelir miydi?

Uluslararası anlamda ticari faaliyetler gerçekleştiren bir işletmeye sahipseniz sözleşme tercümesi hayatınızın en önemli unsurlarından bir tanesi olmalı. İster çok uluslu bir şirket olun ister sadece ithalat – ihracat yapan bir firma; yabancı dil konuşan müşteri – tedarikçileriniz varsa sözleşmelerinizi çok dilli yapmanız bir zorunluluktur. Dünyanın gittikçe küçük bir köy halini almaya başlaması ile insanların birbirine daha da entegre olması farklı dilleri konuşan insanların aynı amaç uğruna masaya oturmasını ortaya çıkarır. Özellikle ticari ilişkilerin kurulması sırasında ihtiyaç duyulan sözleşme çevirilerini doğru bir dil ve anlatım ile hazırlamamanız durumunda aklınıza gelmeyecek sorunlarla karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız.

Ticari Sözleşme Çevirisi

Bir mal veya hizmet pazarlarken/satın alırken tarafların biri yabancı olduğunda sözleşmenin en az 2 dilde düzenlenmesi şart olur. Bu durumda Türk işletmelerin çoğu sözleşmeyi Türkçe hazırlayarak tercüme ettirme yolunu tercih eder. Ancak tercüme esnasında hata ve yanlışlıkların yapılabilme olasılığı işletmeleri titiz davranmaya sevk eder. Siz de ticari bir ilişki kuracağınız potansiyel ortaklarınızla sözleşme çevirisi kaynaklı bir sorun yaşamak istemiyorsanız Pierid kalitesini yaşamanızı öneriyoruz.

Ticari sözleşme çevirisi ciddi bir iştir. Bu nedenle sözleşmenin tercümesi esnasında dikkat edilecek hususlar oldukça fazladır. Peki, bu hususlar nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim!

  • Sözleşmelerin çoğunda hukuki kavram ve ifadeler bulunur. Hukuki tercüme alanına hakim olmayan tercümanların yapacağı sözleşme çevirisinde hatalarla karşılaşılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Sözleşmede kullanılan ciddi dil çeviri sırasında ortadan kalkmayacak şekilde bir tutum sergilenmeli metnin özüne mümkün mertebe bağlı kalınmalıdır.
  • Sözleşmelerde çok kullanılan ‘en az, en çok, sadece ve kural olarak’ gibi ifadeler kesinlikle gözden kaçırılmamalıdır.
  • Sözleşmelerde teknik konularla alakalı verilen bilgilerin tercümesinin teknik literatüre uygun olup olmadığı mutlaka incelenmelidir.
  • Yöresel kullanımların bulunması durumunda bu tür ifadelerin aslına sadık kalınmalıdır.

Yukarıda ifade edilen hususları bağlı kalınmadan tercüme edilen sözleşmelerde tarafların problem yaşaması kaçınılmazdır. Bu nedenle işinin ehli bir tercüme bürosu ile çalışarak sözleşmelerinizi riske etmemek en mantıklı yol olacaktır.

Sözleşme Çevirisi Pierid Tercüme’den Sorulur!

Sözleşme çevirisi alanında uzmanlaşmış Pierid Tercüme ekibinin deneyimlerinden faydalanmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Hukuki literatüre oldukça hakim tercümanları ile her türlü sözleşme metnini hatasız bir şekilde tercüme etme başarısı gösteren Pierid Tercüme şu ana kadar müşterilerine sunduğu hizmetlerde %100’e yakın memnuniyet oranı yakalamıştır.

Tercümanlarımızın dil hâkimiyeti ve yüksek seviyede özen ile çalışmaları neticesinde tercüme yaparken sizlere değer katmayı hedefliyoruz. Pierid Tercüme ayrıcalıkları ile hizmet almak ve hızlı tercüme ile sözleşme çevirisi konusunda farkı yaşamak için telefon veya e-mail aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme