Finans ve Bankacılık Çevirileri

Finans ve Bankacılık Çevirileri

Finans ve bankacılık çevirileri uluslararası para sisteminin Amerika kaynaklı bir düzen olması nedeniyle ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Piyasaların genellikle yurtdışı merkezli aksiyonlar neticesinde değer kazanıp değer kaybetmesi ve diğer bankacılık işlemlerinin de genellikle uluslararası nitelik taşıması bankacılık – finans çevirilerinde ihtiyacın oldukça yüksek seviyelere çıkmasına neden olur. Şirketler ve yatırımcıların dil konusundaki eksikliklerini gidermek amacıyla sunulan bu hizmet teknik terimlere hakimiyetin az olduğu durumlarda da başvurulabilecek bir hizmet olarak görülür.

Pierid Tercüme olarak finans ve bankacılık tercümesi konusunda sizlerden gelen her türlü talebi en doğru şekilde cevaplamaya çalışırken yatırımlarınıza da değer katmanın yollarını arıyoruz. Peki, sizlere sunduğumuz bankacılık ve finans çevirileri ne tür özellikler taşır?

Bankacılık ve Finans Tercümesi Özellikleri

Bankacılık ve finans tercümeleri yatırımların gerçekleşmesi ve finansal hamlelerin ne yönde ilerleyeceğini belirleyen bu tercüme çeşidinde olmazsa olmazları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Bankacılık alanındaki tabirler ve kavramların her biri oldukça özel anlamlar taşır. Günlük yaşamda değersiz olarak görülen detayların dahi tercüme edilmesi gerekir. Aksi durumda hatalı bir bankacılık ve finans tercümesi yapılmış olabilir.
  • Tercüman kaynak metindeki anlatım ve öze kesinlikle sadık kalmalıdır. Finansal kullanımların aslına uygun tercümesi daha başarılı sonuçlar verecektir.
  • Çevirmenin yorum yapmaması ve tercümeyi doğrudan gerçekleştirmesi gerekir. Zira ticari bilgi ve belgelerde yoruma açık bir durum olmaması gerekir. Bu sayede kaynak dilin terminolojisi korunur.
  • Tercümeyi yapacak kişinin borsa, finans ve bankacılık alanlarına hâkim olması değilse bile bu konuda bilgi sahibi kimselerden yardım talep etmesi şarttır.
  • Hatalı ticari çevirilerin çok büyük finansal kayıplara neden olacağı bilindiğinden bankacılık ve finans çevirilerinde hata payı 0 olmalıdır.

Finans Çevirileri Nerelerde Karşımıza Çıkar?

Bankacılık ve finans oldukça geniş kapsamlı bir alanı temsil eder. Ancak çeviri ihtiyacı çok farklı

alanlarda karşınıza çıkabilir. İşte finans ve bankacılık çevirileri konusuna ihtiyaç duyacağınız alanlar.

Bankacılık: Bilanço, hesap özeti, mizan, krediler, sözleşmeler, dekontlar ve ekstreler gibi bankacılık terimleriyle dolu belgeleri çevirmek için finans çevirisine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ortaklık: Uluslararası alanda faaliyet sürdüren bir kurumla ortaklık kurmadan önce ortaklık şartlarını ve finansla süreçleri önceden incelemek isteyebilirsiniz. Buradaki yabancı dil eksikliğini gidermenin temel yolu ise finansal çeviri hizmeti almak olacaktır.

İhaleler: Uluslararası ihalelere katılmadan önce şartnameleri incelemek için ve finansal incelemeler yapmak için teknik bir tercüme sizler için başlıca ihtiyaçtır.

Pierid Tercüme ile Finans Tercümesi Ayrıcalıkları

Bilgi birikimi ve deneyimini siz değerli iş ortaklarının hizmetine sunan Pierid Tercüme; ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir alanda size tam anlamıyla destek sağlar. Finans ve bankacılık tercümelerindeki bütün ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme