Başarılı Bir Çevirmenlerin 5 Temel Özelliği

Başarılı Bir Çevirmenlerin 5 Temel Özelliği

Çeviri veya tercüme sektöründe rekabetin çok ciddi düzeylerde olması başarılı bir çevirmen olma arzusunu daha da arttırır. İster bir freelance çevirmen ister bir tercüme bürosu personeli olun bazı ön plana çıkan özelliklere sahip olmanız sizi başarılı kılar. Bu, başarın yanında elbette ekonomik refahı yakalamanıza da yardımcı olur. Peki, başarılı bir çevirmeni diğerlerinden farklı kılan 5 özellik nedir? Buyurun hep beraber inceleyelim!

Profesyonel İmaj

Tercüme sektörü kurumsallığa ve profesyonelliğe oldukça önem veren bir alandır. İş birliği yapılacak kişi ve kurumlar profesyonel imaja sahip tercümanlarla çalışmaktan keyif alır. Peki, profesyonel imajı nasıl elde edebilirsiniz?

Profesyonel bir çevirmenin özenle hazırlanmış kaliteli bir web sayfası olması gerekir. Web sayfasında hem sunulan hizmetler hem de referanslar verilerek potansiyel müşterilerin size olan bakışında olumlu bir değişime katkı sağlanmalıdır. Profesyonelleşmenin bir diğer detayı fiyat politikasıdır. Her müşteriye farklı fiyat vermekten ziyade belirli bir fiyat çizelgesine sahip olmak işinizi daha da ciddiye aldığınızı kanıtlar nitelikte olacaktır. Son ve belki de en önemli detaylar iletişim ve dış görüntüdür. Müşterilerinizin taleplerine kısa sürede cevap vermeye çalışmalı ve dış görüntünüzle tercüman profilini zirveye taşımalısınız.

Hataların Arkasında Durmak

Tercüme işlemlerinde bir tercümanın en son isteyeceği şey hata yapmaktır. Ancak tercümanların makine olmadığı ve hata yapabileceği dikkate alındığında hata yapmanız olağan dışı bir durum değildir. Karşılaşacağınız hatalarla ilgili müşterilerinizi doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmeniz çoğu zaman hataların göz ardı edilmesine dahi yardımcı olur. Burada erdemli davranmak sizi müşterinizin gözünde yüceltecektir.

Müşteri Taleplerine Önem Verin

Müşterilerinizin talepleri sizin için en değerli detaylardır. Bu nedenle sizin için anlamlı olmasa dahi müşteri taleplerini yerine getirmeye çalışmalısınız. Müşteri talepleri konusunda gözden kaçıracağınız herhangi bir detayın müşteriyi kaybetmek anlamına geleceğini unutmamalısınız. Müşteri taleplerini asla sorgulamayın!

Özverili Olun

Müşteri, velinimettir. Bu cümleyi hayat felsefeniz olarak belirlemeli ve müşterilerinize değer vermelisiniz. Size mantıksız gelse de müşterilerin isteklerini karşılamak en büyük göreviniz olur. Agresif olmaktan ziyade ılımlı ve karşı tarafı haklı gören bir tavırla yaklaşmanız size sadece müşteri ilişkilerinde başarı değil ekonomik anlamda da kazanç getirecektir. Çünkü müşteriler taleplerini karşılayan ve çözüm üreten tercümanlara bayılırlar.

Sorunları Kendiniz Çözmeye Çalışın

Tercüme ve çevirmenlik konusunda çok yetenekli olsanız dahi bilgisayar ve bilgisayar programları konusunda uzmanlaşmanız gerekir. Bu noktada karşılaşacağınız sorunları müşterilerinize yansıtmadan kendi başınıza çözmeye çalışmalısınız. Müşterinize bir sorun yaşadığınızı aksettirmeniz kötü bir imaj çizeceği gibi kendiniz de büyük zaman kaybı yaşayabilirsiniz.

5 temel özelliği bir araya getirdiğinizde en çok tercih edilen tercüman olacağınızı göreceksiniz. Ancak en çok tercih edilen tercüman olduğunuzda yoğunluktan da söylenmeye başlayabilirsiniz.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme