Lojistik Tercümesi Pierid Tercüme Bürosunda!

Lojistik Tercümesi Pierid Tercüme Bürosunda!

Lojistik; insanların mobilize bir hale gelmesi sonrasında oldukça önemli bir noktaya taşınmış bir kavramdır. Söz konusu mobilizasyon sonrasında ülkeler arasındaki etkileşim lojistiği geliştirmiş ve lojistik tercümesi alanının büyüyüp gelişmesine ön ayak olmuştur. İngilizce başta olmak üzere hemen her dilde ihtiyaç duyulan lojistik tercümesi konusunda bütün ihtiyaçlarınızı Pierid kalitesi ile karşılayabilirsiniz.

Lojistik ya da daha bilinen adı ile taşımacılık ile ilgili faaliyetler kendine has bir jargonun oluşmasına imkân tanımıştır. Ancak uluslararası alanda geçerli dilin genelde İngilizce olması söz konusu jargonun oluşumunda İngilizce’nin büyük bir etkisini ortaya çıkarır. Bu nedenle lojistik işlemlerini gerçekleştirmek isteyen pek çok kişi veya firmalar lojistik çeviriye başvurur. Bu ihtiyacın doğru bir şekilde karşılanmaması firma olarak çeşitli zararlar ile karşılaşılmasına veya istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir.

Lojistik Tercümede Sık Kullanılan Terimler

Dünya ekonomisinin en önemli sac ayaklarından bir tanesi olan lojistikte tercümede titizlik gösterilmesi gerekir. Çünkü gerek ithalat gerek ihracat yapan çoğu kuruluş bir departmana sahip olsa da bu departmanlarda çalışanların yabancı dil bilgisi yetersiz kalabilir. Bu durumda çok teknik bir çeviri konusu olan lojistikte firmalar nasıl bir yöntem takip edeceğini bilemez. Burada başvurulacak temel yöntem lojistik çevirisinde uzmanlaşmış bir tercüme bürosundan yardım almak ve aşağıdaki çok özel terimleri kolaylıkla belirleyerek faaliyetlere devam etmektir. İşte o çok teknik terimler!

CIF: Bir ithalat veya ihracat ortağınız size satın alması gerçekleşecek ürünle ilgili CIF adında bir durumdan bahsedebilir. Bu işi ilk defa yapıyor veya hiç İngilizce bilmiyorsanız çevrenize CIF ne diye sorup durabilirsiniz. Ancak bu çok basit ama teknik bilgiyi bilen kişi sayısı oldukça azdır. Bu nedenle Pierdi Tercüme Bürosuna başvurarak aslında CIF’in Cost, Insurance and Freight yani Ürün Maliyeti, Sigorta ve Taşıma anlamına geldiğini öğrenebilirsiniz. Bu durumda karşı taraf sizden ürünün bütün masraflarının karşılanmasını ve bu şekilde bir teklif gönderilmesini talep etmiştir.

Yukarıda ifade edildiği gibi CIF vb. pek çok kavram bulunur. Bu kavramlara hakim olunmadığı ve benzer lojistik tercümesi konusunda çeviri hataları yapıldığında finansal kayıplar yaşamanız muhtemeldir.

Lojistik Tercüme için Neden Pierid’i Tercih Etmelisiniz?

Pierid Tercüme Bürosu gerek dil konusunda gerekse de teknik alanda bilgi sahibi tercümanları sayesinde sizi asla yarı yolda bırakmaz. Lojistik tercümesi konusunda yıllardır edindiği tecrübe sayesinde yüzlerce firmaya yardımcı olan ve ülkemizin uluslararası alanda temsil edilmesine katkı sağlayan Pierid Tercüme Bürosunu siz de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Hızlı, kaliteli ve zamanında teslim anlayışı ile iş ortaklarına yardımcı olmayı hedefleyen tercüme büromuz iş birliği yaptığı kuruluşları bir müşteri değil bir partner olarak kabul eder. Bu anlayışla her zaman daha iyiye ulaşmayı ilk amacı sayar.

Anında Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Pierid Tercüme Bürosu’nun sunduğu sektörde bulunması güç kalite düzeyi Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce olmak üzere tüm Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili Terimler:

Adana Noter Onaylı Tercüme, Adıyaman Noter Onaylı Tercüme, Afyon Noter Onaylı Tercüme, Ağrı Noter Onaylı Tercüme, Amasya Noter Onaylı Tercüme, Ankara Noter Onaylı Tercüme, Antalya Noter Onaylı Tercüme, Artvin Noter Onaylı Tercüme, Aydın Noter Onaylı Tercüme, Balıkesir Noter Onaylı Tercüme, Bilecik Noter Onaylı Tercüme, Bingöl Noter Onaylı Tercüme, Bitlis Noter Onaylı Tercüme, Bolu Noter Onaylı Tercüme, Burdur Noter Onaylı Tercüme, Bursa Noter Onaylı Tercüme, Çanakkale Noter Onaylı Tercüme, Çankırı Noter Onaylı Tercüme, Çorum Noter Onaylı Tercüme, Denizli Noter Onaylı Tercüme, Diyarbakır Noter Onaylı Tercüme, Edirne Noter Onaylı Tercüme, Elazığ Noter Onaylı Tercüme, Erzincan Noter Onaylı Tercüme, Erzurum Noter Onaylı Tercüme, Eskişehir Noter Onaylı Tercüme, Gaziantep Noter Onaylı Tercüme, Giresun Noter Onaylı Tercüme, Gümüşhane Noter Onaylı Tercüme, Hakkari Noter Onaylı Tercüme, Hatay Noter Onaylı Tercüme, Isparta Noter Onaylı Tercüme, Mersin Noter Onaylı Tercüme, İstanbul Noter Onaylı Tercüme, İzmir Noter Onaylı Tercüme, Kars Noter Onaylı Tercüme, Kastamonu Noter Onaylı Tercüme, Kayseri Noter Onaylı Tercüme, Kırklareli Noter Onaylı Tercüme, Kırşehir Noter Onaylı Tercüme, Kocaeli Noter Onaylı Tercüme, Konya Noter Onaylı Tercüme, Kütahya Noter Onaylı Tercüme, Malatya Noter Onaylı Tercüme, Manisa Noter Onaylı Tercüme, Kahramanmaraş Noter Onaylı Tercüme, Mardin Noter Onaylı Tercüme, Muğla Noter Onaylı Tercüme, Muş Noter Onaylı Tercüme, Nevşehir Noter Onaylı Tercüme, Niğde Noter Onaylı Tercüme, Ordu Noter Onaylı Tercüme, Rize Noter Onaylı Tercüme, Sakarya Noter Onaylı Tercüme, Samsun Noter Onaylı Tercüme, Siirt Noter Onaylı Tercüme, Sinop Noter Onaylı Tercüme, Sivas Noter Onaylı Tercüme, Tekirdağ Noter Onaylı Tercüme, Tokat Noter Onaylı Tercüme, Trabzon Noter Onaylı Tercüme, Tunceli Noter Onaylı Tercüme, Şanlıurfa Noter Onaylı Tercüme, Uşak Noter Onaylı Tercüme, Van Noter Onaylı Tercüme, Yozgat Noter Onaylı Tercüme, Zonguldak Noter Onaylı Tercüme, Aksaray Noter Onaylı Tercüme, Bayburt Noter Onaylı Tercüme, Karaman Noter Onaylı Tercüme, Kırıkkale Noter Onaylı Tercüme, Batman Noter Onaylı Tercüme, Şırnak Noter Onaylı Tercüme, Bartın Noter Onaylı Tercüme, Ardahan Noter Onaylı Tercüme, Iğdır Noter Onaylı Tercüme, Yalova Noter Onaylı Tercüme, Karabük Noter Onaylı Tercüme, Kilis Noter Onaylı Tercüme, Osmaniye Noter Onaylı Tercüme, Düzce Noter Onaylı Tercüme